Nederlands English Français Deutsch
Winkelwagen
Items: 0
Totaal: € 0,00
Inloggen
E-mailadres:
Wachtwoord:
Wachtwoord vergeten?
Bent u hier nieuw?

Inloggen
Productgalerij
Terug

Orchidee 'Bulbophyllum lobbii'

Orchid241
Eigenschappen
Bulbophyllum lobbii

Bulbophyllum lobii is een orchidee die diep in de tropische bergwouden van Zuidoost-Azië te vinden is. De aangenaam geurende bloemen van Bulbophyllum lobbii hebben een opvallende kleur en vorm. Het bovenste bloemblad lijkt op een brievenopener en twee anderen zijn sikkelvormig. Ze hebben over het algemeen een geel-paars strepenpatroon, maar dit kan nog wel eens verschillen. Bulbophyllum lobbii kan in geen orchideeënverzameling ontbreken!

Bulbophyllum lobbii flower
Klik op afbeelding om te vergroten
Bulbophyllum lobbii Bulbophyllum lobbii Bulbophyllum lobbii Bulbophyllum lobbii Bulbophyllum lobbii
Plant soort
bloeiende plant
Standplaats
binnen
Standplaats
kunstlicht
Volwassen breedte:
< 10 cm
Licht
geen direct zonlicht
Licht
semi zon
Watergift
normaal
Eigenschappen
speciaal

Product info

Bulbophyllum lobbii komt voor in Thailand, Indonesië, Maleisië, Myanmar, de Filipijnen en het noorden van India op hoogtes tot 2.000 meter. De orchidee is epifytisch, wat betekent dat hij op anderen bomen en planten groeit. De bladeren van zijn donkergroen, spits en vrij stevig. Ze groeien elk uit een verdikte bol. De plant bloeit van eind mei tot juli met meerdere bloemen tegelijk, die elk op een 15 centimeter lange bloemstengel groeien. Bloemen van deze orchidee hebben afwisselend geel en paarse strepen. De bloembladeren en dus niet de lip is het opvallendste deel van Bulbophyllum lobbii. Het bovenste bloemblad is spits en lijkt op een brievenopener. Twee andere staan hier haaks op aan de zijkant van de bloem en krullen zodat ze eruit komen te zien als twee halve manen. De lip is terug te vinden in het midden van de bloem en krult naar beneden. Bulblophyllum lobbii wordt zo’n 20 centimeter groot met bloemen tot 10 centimeter groot.

Hoogte:
7 cm
7 cm
Breedte:
8 cm
8 cm
Volwassen hoogte:
< 10 cm
< 10 cm
Volwassen breedte:
< 10 cm
< 10 cm
Bloemkleur:
Pink
pink
Bloeiperiode:
July-Nov
July-Nov
Temperatuur winter:
15 °C
15 °C
Product soort:
Plant
plant
Plant soort:
Bloeiende plant
bloeiende plant
Groeiwijze:
Klimmend
klimmend
Groeiwijze:
Epifytisch
epifytisch
Groeisnelheid:
Normaal
normaal
Eigenschappen:
Speciaal
speciaal
Araflora info:
Gelimiteerd
gelimiteerd
Verspreiding:
Noord-Oost Azië
Noord-Oost Azië
Hoogte habitat:
1000-2000 m
1000-2000 m

Plant verzorging

Bulbophyllum lobbii heeft een semilichte standplaats nodig om zijn bloemen goed te ontwikkelen. In het voorjaar en de zomer moet er wel op gelet worden dat er geen direct zonlicht op de plant kan vallen. Net voor de bloei moet hij op een iets donkerdere plek staan om te zorgen dat de bloemen niet te snel uitgebloeid zijn. Geef de orchidee meerdere malen per week water in de bloeiperiode. Gebruik hiervoor regen- of gedestilleerd water, om mineraalopbouw in de wortels te voorkomen. In de winter mag dit minder zijn, maar moet er wel voor worden gezorgd dat het substraat vochtig blijft. De luchtvochtigheid van de ruimte waar Bulbophyllum lobbii in staat moet een luchtvochtigheid hebben van rond de 80%. Zorg dat de temperatuur op een niveau van 28⁰C ligt. De temperatuur moet in alle gevallen boven de 15⁰C en onder de 35⁰C blijven. U kunt de orchidee ook houden in een pot of mand. Gebruik in dat geval een goed waterdoorlaatbaar substraat zoals orchideeënmix. Ook is het mogelijk om Bulbophyllum lobbii op een stuk schors vast te maken. De wortels moeten dan vaak worden beneveld. Een goede luchtcirculatie is essentieel in het buiten de deur houden van ziektes en infecties. U kunt deze en andere kweekbenodigdheden vinden in onze sectie ‘plant toebehoren’. Wees zuinig met het bemesten van de orchidee. Uitgebloeide bloemen kunnen uit de plant worden geknipt.

Verzorging:
Makkelijk
makkelijk
Standplaats:
Binnen
binnen
Licht:
Geen direct zonlicht
geen direct zonlicht
Licht:
Semi zon
semi zon
Watergift:
Normaal
normaal
Bewatering tips:
Geen water in schotel
geen water in schotel
Bescherming:
Sproeien
sproeien
Onderhoud:
Knip uitgebloeide bloemen af
knip uitgebloeide bloemen af
Lucht circulatie:
Veel
veel
Standplaats:
Kunstlicht
kunstlicht
Luchtvochtigheid overdag:
70-90%
70-90%
Luchtvochtigheid 's nachts:
80-100%
80-100%
Dag temperatuur:
20-35°C
20-35°C
Nacht temperatuur:
20-25°C
20-25°C
Temperatuur max:
35 °C
35 °C
Temperatuur min:
20 °C
20 °C
Bemesting:
Medium
medium
Kunstmatig licht hoogte:
10-40 cm
10-40 cm
Ph grond:
<6-7>
<6-7>
Substraat soort:
Mixed
mixed
Verpotten:
After 1 year
after 1 year
 

Print info

Copyright © Araflora.com 2006 - 2023